Anti-aging ve akne izleri, deri çatlakları, göz altı torbaları ve morlukları, cilt lekeleri, yoğun saç kaybı gibi pek çok sorunun çözümüdür.

DERMAROLLER Uygulaması Dermoroller, silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak hazırlanmış, 192 adet çelik iğneden oluşur. İğnelerin simetriğinin, yapıldığı materyalin, silindirin üzerinde kalan ve deriye girecek olan kısmın derinliğinin ve iğne sayısının uygulamada çok önemli bir yer tutar. Doğru kriterlerle hazırlanmış, klinik olarak test edilmiş, CE belgeli orjinal ürün güzellik salonumuzda kullanılmaktadır.

Dermaroller, deri üzerinde oldukça küçük kanallar açarak kök hücre ekstresinin cilt altına 200 kattan daha fazla geçmesini sağlar. Cilde uygulandığında silindirik tamburun üzerinde bulunan iğneler, cilt üzerinde mikro kanallar açar. Bu kanallar deri altına açılan bir tür geçitler gibi düşünülebilir. Dermaroller ile her bölgede ortalama olarak 6-10 kez yıldız şeklinde uygulama yapılır. Aynı bölgeden defalarca geçildiğinde 1 santimetre karede yaklaşık 250-300 adet mikrokanal açılmış olur. Bu mikrokanalların açılması sırasında genellikle kanama söz konusu olmaz. Mikrokanallar, yaklaşık 20 dakika içinde herhangi bir iz bırakmaksızın derinin kendi elastikiyeti ile kendiliğinden kapanır.

dermoroller

Dermaroller akne izleri üzerinde oldukça başarılı sonuçlar elde edilir ve geniş gözenekli cilt yapısının azaltılmasında yardımcı olur, cilt çatlaklarının görünümünü azaltır ve yanık izlerinde hareket kabiliyetinin arttırılmasında etkin rol oynar.

Lokal anestezik krem ile yapılan uygulamadan 3-9 ay arasında tam olarak sonuç alınmaktadır, uygulanan bölgedeki sorun yavaş yavaş düzelir ve bu gözle fark edilir. Kontrollü uygulamalarımızda 6-8 hafta sonra kollajende yüzde 200 artış görülmektedir.

Dermaroller uygulamasının farkını görmek için Esse Güzellik Salonundan randevu alın ve profesyonel cilt uzmanlarımızla değişimi hissedin.