Her türlü hava şartında ve kirli ortamlarda temas halinde olan eller ve tırnaklar yıprandıkça, yaşınızı, yüzünüzden daha çabuk ele veriyor. Sürekli yapılan diyet kürleri de vücuttaki albümin ve mineralleri yok ederek, tırnaklarınızın kolayca kırılmasına ve yumuşamasına sebep oluyor. Ellerin ve tırnakların ültraviyole ışınlarına ve serbest radikallere karşı dayanıklı olmaları için bakımlarına özen gösterilmesi gerekiyor.

Yazın sık sık giyilen sandaletlerin içinde bakımlı ve sağlıklı ayaklara sahip olmak için, pediküre de ayrı bir önem verilmelidir.

tirnak-bakimiGüzellik Salonumuzda ayak ve el bakımı, profesyonel peeling ürünlerimizle masaj eşliğinde uygulanmaktadır. Öncelikle el ve ayaklar steril edilir. El ve ayaklar göz ve ışıklı loop yardımı ile kontrol edilir, farklılıklar gözlemlenir, gözlem sırasında karşılaşılan olağan dışı görünümler tespit edildiği taktirde bilgilendirilirsiniz ve uygun hekime yönelendirilirsiniz.

Öncelikle tırnaklarınız hijyenik ve doğru bir şekilde kesilir. Tırnak yüzeyi temizlenir ve parlatılır, sertleşmiş deriler ve nasırlar temizlenir, uygun olan kremler veya solüsyonlar ile nemlendirilir.

Dilerseniz, özellikle ayak bakımınız için salonumuzda bulunan ORGANİQUE ürünlerle günlük uygulayabileceğiniz yöntemler anlatılarak evde de bakımınıza devam edebilirsiniz.