İğneli Epilasyon İğneli epilasyon uygulaması (elektroliz), halen en etkin ve kalıcı epilasyon yöntemidir. Uygulanan bölge ve kıl kalınlığı durumuna göre, ince ve hassas problar aracılığı ile kıl köklerine uygulanan elektrik akımı sayesinde; gelişmekte olan kıl hücreleri geri dönüşümsüz biçimde hasara uğratılır. Bilim adamları, bir asrı aşkın süredir uygulanan elektrolizin, halen rakipsiz olduğunun farkına vararak, en son teknolojilerin yardımıyla yöntemi çok daha kullanışlı, güvenli, etkin ve kolay uygulanabilir hale getirmek için yeni teknolojiler ürettiler. Sistem, kıl kökü harabiyetinin daha kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmesi için bir bilgisayar ve monitör eşliğinde çalışmakta ve kanıtlanmış etkinliği ile, elektroliz tedavisinde yeni bir çığır açtığı düşünülmektedir.

Bu sistemle, kıl köklerinde en doğru noktalara ve  en uygun miktarlarda akım uygulanıp, maksimum etkinlik sağlanırken; hasta güvenliği ve kıl köklerinin elektrik akımına duyarlılık dereceleri de tedavi öncesinde “tolerans-duyarlılık testi” ile hesaplanmaktadır.

Uykusuz,yorgun ve adet döneminde karın açken, grip gibi rahatsızlıklarda iğneli epilasyon yaptırılmamalıdır.  Bu dönemlerde vücut hassas olduğu için acı hissi verebilir.

Varisli hastalar, kalp pili kullananlara, ödem olan kişilere, şeker hastalarına, hamilelere, aids gibi kan yoluyla bulaşıcı hastalığı olan kişilere kesinlikle uygulama yapılmaz.

Epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler:

  • Epilasyonu takip eden 24 saat içinde cildin oksijen almasını engelleyen faktör parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi tavsiye edilir.
  • Epilasyondan sonra cilt sıcak su ve kese ile tahris edilmemelidir.
  • Özellikle asit bazlı sabunlar hassas ciltlerde iritasyona ve alerjiye sebeb olabilir.
  • Ayrıca epilasyonu takip eden 3 gün içerisinde  epilasyon uygulanan bölge kızgın güneşe maruz kalmamalıdır.

İğneli Epilasyon